Belgia 2012 r. – Henri-Chapelle i Recogne 13-17/12/2012 r.

Z lekkim opóźnieniem prezentujemy galerie z grudniowego wyjazdu do Bastoge, Zapraszamy do zapoznania się z ich zawartością i opisem.

Zobacz galerię zdjęć

Pierwszym punktem wizyty w Belgii był Henri Chapelle, gdzie na cmentarzu wojennym oraz przy pomniku poległych żołnierzy Big Red One, złozylismy symboliczne wiązanki i znicze. Po uroczystościach w okolicy Henri Chapelle, wyruszyliśmy na umówione spotkanie do Camp Elsenborn. Miejsce to o rodowodzie pruskiego poligonu, w trakcie II Wojny Światowej było areną zaciekłych zmagań toczonych m.in. przez 1st Infantry Division. Obecnie obóz i otaczające go gęstwiny są wykorzystywane jako poligon belgijskiej armii.

Zobacz galerię zdjęć

Kolejnym etapem wyjazdu do Belgii był udział w obchodach ku pamięci 101 Dywizji Powietrznodesantowej i jej wkładu w przebieg operacji ardeńskiej. Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować kolegom z Duty First za zaproszenie oraz wszystkim uczestnikom za niesamowity klimat. Gwoli kronikarskiego obowiązku wypada nadmienić, iż po stronie przeciwnej mieliśmy okazję spotkać kolegów z polskich grup: GRH Panzer Lehr, SRH AA7 oraz SRH Die Freiwilligen. Cieszymy się zwłaszcza, iż udało się m.in. przy naszym pośrednictwie ściągnąć Panterę do Belgii.

Wysłane przez Michał w kategorii Relacje z imprez, Możliwość komentowania Belgia 2012 r. – Henri-Chapelle i Recogne 13-17/12/2012 r. została wyłączona

Komentarze wyłączone.