Henryków Lubański – Jankesi nadchodzą! 15/07/2012

Inscenizacja w Henrykowie Lubańskim nawiązywała do pierwszych dni maja 1945 roku, gdy dogorywały walki na terenie kontynentu europejskiego. Patrol żołnierzy rekonesansu z 1 Dywizji, wsparty ogniem prowadzonym z km-ów osadzonych na jeepach, na swojej drodze napotkał niemiecki oddział, broniący przeprawy drogowej przez rzekę. Wynik potyczki był oczywisty – Niemcy, pomimo zadania strat Amerykanom, musieli ulec.

Zmotoryzowana kolumna pojazdów (2 jeepy i ciężarówka Dodge), by dotrzeć do celu wyprawy i powrócić do punktu wyjścia, musiała o własnych siłach pokonać grubo ponad 1,000 km! Nie mniej, dzięki malowniczym widokom, a także wyśmienitemu towarzystwu, kilometry płynęły niezauważalnie.

Serdecznie dziękujemy firmie FIRESHOW oraz SRH Wrzesień 39, z którymi współpracowaliśmy przy realizacji projektu. Dziękujemy również za możliwość noclegu w gościnnych progach zamku Czocha.

Zobacz galerię zdjęć

Polecamy również odwiedzenie linku:

http://wrzesien39.pl/media/galeria/jankesi-nadchodza-henrykow-lubanski-2012

Wysłane przez Michał w kategorii Relacje z imprez, Możliwość komentowania Henryków Lubański – Jankesi nadchodzą! 15/07/2012 została wyłączona

Komentarze wyłączone.