II Łabiszyńskie Spotkania z Historią – Łabiszyn 7-9/06/2013 r.

W dniach 7-9 czerwca odwiedziliśmy Łabiszyn pod Bydgoszczą aby wziąć udział w drugiej edycji imprezy „Łabiszyńskie Spotkania z Historią”. W tym roku tematem przewodnim były wydarzenia tuż po lądowaniu w Normandii. Podczas całej imprezy odwiedzający zobaczyli trzy inscenizacje ulokowane w różnych częściach miasta. W niedzielę widzowie mieli okazję podziwiać rekonstrukcję tzw. zamknięcia worka pod Falaise z udziałem rekonstruktorów armii kanadyjskiej, Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie i armii amerykańskiej oraz strony niemieckiej. Ta inscenizacja była szczególnie widowiskowa, ponieważ odbywała się na miejscu byłej żwirowni, z bardzo urozmaiconym terenem oraz ciekawymi efektami pirotechnicznymi. Dodatkową atrakcją były również samoloty biorące udział w inscenizacji.

Zobacz galerię zdjęć

W inscenizacjach brało udział kilkunastu członków naszego stowarzyszenia oraz dwa pojazdy – Jeep Willys oraz ciężarówka Dodge. Mieliśmy też okazję zaprezentować w sobotę na łabiszyńskim rynku naszą wystawę edukacyjną o Polakach służących w US Army podczas II wojny światowej.

Zobacz galerię zdjęć

Ciekawym elementem całego spotkania, nadającym mu specyficznego kolorytu było to, że w imprezę zaangażowały się lokalne dzieci i młodzież, starające się strojem i zachowaniem nawiązywać do życia cywilów z tamtego okresu.

Zobacz galerię zdjęć

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy i zachęcamy do odwiedzenia Łabiszyna w przyszłym roku!

Wysłane przez Michał w kategorii Relacje z imprez, Możliwość komentowania II Łabiszyńskie Spotkania z Historią – Łabiszyn 7-9/06/2013 r. została wyłączona

Komentarze wyłączone.