Sezon 2007

Program Magazynek \"M4 Sherman\" 2007

Kolejny program z cyklu \"Magazynek\" dla TVN Historia. Poświęcony był czołgowi M4 Sherman. Zdjęcia kręcony były na poligonie w Wesołej pod Warszawą.

24 Photos

Warszawska Noc Muzeów

W godzinach wieczorno- nocnych w Warszawie odbyła się impreza z cyklu Noc Muzeów, w której wzięliśmy udział. Celem imprezy było propagowanie odwiedzania muzeów oraz zainteresowanie szerszej publiki historią. Podczas imprezy w forcie IX na obok różnorakiego sprzętu militarnego można było oglądać dioramy grup rekonstrukcyjnych, w tym także naszej, która zdaniem publiki i władz Muzeum Wojska Polskiego była najlepiej przygotowana i efektowna.

23 Photos

Małopolski Piknik Lotniczy, Kraków 2007

Pierwsza edycja Małopolskiego Pikniku Lotniczego z naszym udziałem.

33 Photos

DDay Hell 2007

Od 9 do 12 sierpnia, miasto Hel gościło nas i wiele innych grup rekonstrukcyjnych, w ramach kolejnej już imprezy pod tytułem D-Day Hel. Przez ten czas, prezentowane były nasze dioramy, pojazdy wojskowe z epoki, a także odbyły się trzy inscenizacje bitew i potyczek. Pogoda dopisała a turyści na półwyspie Helskim na pewno nie narzekali na brak wrażeń.

29 Photos

Manewry w Borach Tucholskich

Kolejne z serii ćwiczeń zorganizowaliśmy u jednego z naszych członków na terenie Borów Tucholskich. Dzień został wypełniony zajęciami uwielbianymi przez każdego GI- manewrami polowymi, musztrą oraz projekcją filmów szkoleniowych.

8 Photos

Warszawa- Piknik Polowy

W niedzielne popołudnie, na Polach Mokotowskich można było oglądać naszą dioramę, w ramach IV Pikniku Polowego. W otoczeniu pojazdów wojskowych z epoki, odtwarzaliśmy spokojny fragment frontu pod Aachen z października 1944 roku. Gościliśmy także dwójkę nowych rekrutów, którzy przeszli w ten sposób swój chrzest bojowy i zapoznali się z grupą. Dzień wcześniej wielu z nas przybyłych wcześniej, gościł Hubert u siebie w domu opodal Warszawy, w ramach ćwiczeń garnizonowych zabrał nas na strzelnice, gdzie każdy udoskonalał swoje umiejętności strzeleckie, a także wyłoniliśmy najlepszego strzelca z grupy, który o dziwo nie został jeszcze w żaden sposób odznaczony za swoje zdolności.

11 Photos

Manewry grupowe w Toruniu

Jak tradycja nakazuje, odbyło się kolejne spotkanie grupowe w Toruniu. Tym razem jedynka w prawie pełnym składzie (w tym z nowymi rekrutami), ćwiczyła i bawiła się na terenie byłego poligonu oraz w forcie York Żółkiewski w Toruniu.

23 Photos

Willys MB/ Ford GPW

Wybrane zdjęcia przedstawiające jeepy Stowarzyszenia.

12 Photos

Komentarze wyłączone.