Sezon 2008

Projekt \"Scheissdorf\"- Kawice 2008.

„Tajemnica Twierdzy Scheissdorf” to nasza odpowiedź na „Tajemnicę Twierdzy Szyfrów”, w której mieliśmy okazję brać udział. Rozpoczęliśmy pracę nad własnym filmem utrzymanym w komediowej konwencji. Skromne początki i założenia, z czasem zaczęły przybierać coraz śmielszą formę. Do projektu udało się nam zaangażowac najbardziej rozpoznawalne kabarety polskie, jak „Ani Mru-Mru”, „Kabaret Chatelet” czy nieocenionego pana Stanisława Tyma! Film obecnie (2010 rok) jest w fazie montażu. Jego finalna wersja, jak mamy nadzieję, powinna pojawić się w przeciągu roku na naszej witrynie. Zdjęcia z próbnych ujęć w Kawicach.

30 Photos

Projekt \"Sheissdorf\"- Stanisław Tym na planie!

Pan Stanisław Tym grający generała Pattona w warszawskiej restauracji MASH.

6 Photos

Program \"Magazynek\"- Halftrack.

Kolejny raz otrzymaliśmy możliwość szlifowania naszych umiejętności w obyciu z kamerą. Tym razem bohaterem kolejnego odcinku „Magazynka”, serii kręconej na potrzeby TVN Discovery Historia, stał się transporter opancerzony Halftrack. Co prawda planowano plan zdjęciowy w nieco innych warunkach, ale po szybkich ustaleniach uznano, iż niespodziewane opady śniegu można wykorzystać, jako znakomite tło nadające się do odtworzenia warunków zmagań na terenie Arden.

6 Photos

Monte Cassino- Wyry

Wyry stały się miejscem pierwszego publicznego pokazu nowego nabytku grupowego- ciężarówki Dodge, nazwanej pieszczotliwie „Emily”. Tym razem uczestniczyliśmy w inscenizacji nawiązującej do nieudanego amerykańskiego natarcia na masyw Monte Cassino. Pomimo problemów i serii niefortunnych awarii, na podstawie reakcji publiczności, uważamy że widowisko było udane. Big Red One kolejny raz stworzyła show na śląskiej ziemi.

15 Photos

Góraszka

W powietrzu z pewnością królowali piloci wykonujący efektowne akrobację, jednak ziemia należała do nas. Diorama Big Red One zawitała tym razem na podwarszawskie lotnisko w Góraszce, gdzie w strugach potu GI chętnie udzielali odpowiedzi na pytania licznej publiczności. Dane wywiadu donoszą, iż serca części z nich skradł Spitfire, Catalina, czy Messerschmitt, z którymi mieli okazję zapoznać się z bliska.

19 Photos

Monte Cassino 2008

Nasze Stowarzyszenie ponownie pojawiło się na gościnnej małopolskiej ziemi. Tym razem otrzymaliśmy możliwość spędzenia sierpniowego weekendu w miejscowości Ogrodzieniec, jednej z największych atrakcji turystycznych regionu. Niezwykle malownicza sceneria uzyskana przez otoczenie skałek wapiennych była uwieńczona głównym miejscem naszego działania- pozostałości piastowskiego grodu warownego w Podzamczu. Jej cechy i walory zadecydowały o wykorzystaniu na potrzeby plenerowego widowiska, ukazującego zmagania Aliantów z siłami III rzeszy na froncie włoskim, w trakcie kolejnych ofensyw na masymie MONTE CASSINO.

39 Photos

Strefa Militarna Gostyń 2008

Liczne grupy rekonstrukcyjne reprezentujące formacje na przestrzeni wielu wieków, zgromadziły się na terenie Strefy Militarnej, nieopodal Gostynia. Impreza była okazją do zaprezentowania dorobku wielkopolskiej publiczności, ale przede wszystkim do integracji i wymiany doświadczeń z kolegami odtwarzającymi różne jednostki i okresy historyczne.

18 Photos

Jesienne manewry w Warszawie.

Tym razem manewry odbyły się w nowej lokalizacji, jednakże program zajęć przewidywał dobrze nam znane czynności- od ćwiczenia taktyki, aż po strzelectwo.

27 Photos

Komentarze wyłączone.