Noc Muzeów Warszawa, Gdynia. 14-15/05/2011

Kolejna edycja Nocy Muzeów za nami! Tym razem na przedstawicieli Stowarzyszenia można było natknąć się na terenie warszawskiej Cytadeli i gdyńskiego Muzeum Marynarki Wojennej.

Zobacz galerię zdjęć

Północna część Stowarzyszenia prezentowała park maszynowy, składający się z Dodge’a WC-51 i 2 Willysy, wraz z GI przygotowującymi się do inwazji na francuskie wybrzeże. W międzyczasie udaliśmy się na pokład ORP „Błyskawica”, gdzie dzięki uprzejmości pracowników, dokładnie poznaliśmy historię, anegdoty i zbiory okrętu-muzeum.

Zobacz galerię zdjęć

Diorama na terenie stolicy, składająca się z ‚czeskich jeży’, stanowiska CKM, łączności i służby inżynieryjnej (zwraca uwagę szczególnie najnowszy nabytek członków Stowarzyszenia- oryginalny wykrywacz min), przedstawiała umocniony posterunek 1 DP na terenie Niemiec w 1945 roku. Widzowie mogli ponadto zapoznać się nie tylko z egzemplarzami ciężkiego uzbrojenia, a także przeglądem podstawowego uzbrojenia piechoty (Colt, M1 Carbine, M1903 Springfield, M1 Garand, Thompson, B.A.R.). Dziękujemy kolegom z GRH 101st Airborne, którzy po sąsiedzku dotrzymywali nam towarzystwa!

Wysłane przez Michał w kategorii Relacje z imprez, Możliwość komentowania Noc Muzeów Warszawa, Gdynia. 14-15/05/2011 została wyłączona

Komentarze wyłączone.