Spotkania z historią – Nielepice 16/06/2013

Kolejna impreza za nami! 16 czerwca nasi przedstawiciele pojawili się w Nielepicach. ,,Spotkania z historią” organizowane już po raz trzeci przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nielepic ,,Nasze Nielepice” i Sołectwo Nielepice poruszyły temat żołnierza polskiego na frontach II wojny światowej.

Punktem, o którym warto wspomnieć była prezentacja sylwetek żołnierzy różnych formacji i narodowości wykonana przez obecne na pikniku grupy. Nasze Stowarzyszenie zaprezentowało sylwetki żołnierzy U.S. Army oraz przedstawiło wkład Polaków w udział w walkach z III Rzeszą w dywizjach amerykańskich. Piknik zwieńczyła inscenizacja, która przeniosła widzów na front zachodni w 1944 roku. Bitwa zakończyła się zwycięstwem wojsk amerykańskich i wspólną paradą przed widownią.

Dziękujemy naszym towarzyszom – Reenacting Zone South, GRH ,,Normandia 44”, GRH ,,Ostheer”, ,,Zittadele” a w szczególności S.H Feldgrau, które przygotowało tę imprezę.

Zobacz galerię zdjęć

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych przez Fot. Joannę Szubrę z S.H. Feldgrau.

Wysłane przez Michał w kategorii Relacje z imprez, Możliwość komentowania Spotkania z historią – Nielepice 16/06/2013 została wyłączona

Komentarze wyłączone.