Stępina 2009 – Falaise 1944. 22-23/08/2009

Zamknięcie kotła pod Falaise z udziałem jednostek polskich, amerykańskich i żołnierzy Wspólnoty Brytyjskiej stało się tematem inscenizacji historycznej w Stępinie, miejscowości nieopodal Tarnowa. Nasze stowarzyszenie otrzymało zaproszenie do udziału w tym projekcie, z zadaniem zaprezentowania sylwetek GI z 2 batalion 359. Pułku Piechoty z 90 Dywizji Piechoty, który nawiązał łączność z Polakami pod Chambois.

Organizatorzy (grupa Kampfguppe Edelweiss) znakomicie odtworzyli realia francuskiego pola bitwy, dbając o często pomijane szczegóły, jak chociażby wykopanie linii okopów z prawdziwego zdarzenia, umieszczenie na pobojowisku wraku spalonej ciężarówki czy … repliki domu. Niejeden z uczestników ze zdziwieniem odkrywał, że gmach przed jego oczami jest tylko rekwizytem.

Gorące przyjęcie, świetne warunki zapleczowe oraz szczególnie udana inscenizacja stanowiły znakomite zakończenie letniego sezonu rekonstrukcyjnego. Po raz wtóry dziękujemy za możliwość udziału w tym spektakularnym wydarzeniu, oczekując jednocześnie kolejnych, równie udanych edycji.

Zobacz galerię zdjęć

Wysłane przez Michał w kategorii Relacje z imprez, Możliwość komentowania Stępina 2009 – Falaise 1944. 22-23/08/2009 została wyłączona

Komentarze wyłączone.