Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie Stowarzyszenia Historycznego „Wielka Czerwona Jedynka” – zrzeszenia pasjonatów historii drugiej wojny światowej.

Naszą kluczową działalnością jest propagowanie historii poprzez żywe pokazy historycznych epizodów drugiej wojny światowej, z udziałem Osiemnastego Pułku Piechoty Armii Stanów Zjednoczonych.

Możliwość wpłynięcia na wyobraźnię i chęć poznawania tej dziedziny nauki, poprzez takie pokazy jest wręcz nieograniczona. Szczególnie na młode umysły, które w dzisiejszych czasach coraz rzadziej sięgają po historię, mając do wyboru nieskończoność innych zajęć. Pokazujemy w ten sposób, że to również może być ciekawa – wręcz ekscytująca wyprawa w otchłań nauki, kojarzona nie tylko z nudnymi książkami i muzealnymi gablotami.

Podczas pokazu, przenosimy widza w czasie, do epoki wielkiej wojny jaka ogarnęła świat, do epoki ucisku i bohaterskiej walki o wolność. Staramy się przybliżyć przykłady postaw, jakie ludzie przybierali wobec zagrożeń jakie czyhały na nich w tamtych niespokojnych czasach, odwagę i poświęcenie, które winniśmy docenić i nagrodzić choćby pamięcią o bohaterach tamtych czasów. Widzowie mają okazję nie tylko stać się biernymi obserwatorami tamtych wydarzeń, lecz także przystanąć na chwilę w życiu i chwilą refleksji zbliżyć się do wydarzeń, które ukształtowały nasz współczesny świat.

Zapraszamy do przeglądania naszej strony, oraz forum w celu poszerzenia wiedzy o naszym Stowarzyszeniu i jego działalności.

Wysłane przez Ike w kategorii Ogłoszenia, Możliwość komentowania Witamy na naszej stronie została wyłączona

Komentarze wyłączone.