„Wojenne opowieści”- Podzamcze 23-24/07/2011

Projekt „Wojenne opowieści” zrealizowany na terenie zamku w Podzamczu, miejscowości nieopodal Ogrodzieńca, za główny cel obrał prezentacje walk 2 Korpusu Polskiego stoczonych o masyw Monte Cassino. Nasze Stowarzyszenie wraz z GRH 101st Airborne prezentowały amerykańskie jednostki, które brały udział w walkach w trakcie kampanii włoskiej- 34, 36 DP i 1 SSF. Kulminacją wspólnych działań była potyczka stoczona z niemieckimi spadochroniarzami w okolicach oblężonego przyczółka Anzio.

Zobacz galerię zdjęć

Sobota, co warto nadmienić, została poświęcona szeroko pojętemu zagadnieniu techniki militarnej. Część GI postanowiła z tej okazji zaprezentować postacie amerykańskich piechocińców z 77 DP oraz USMC w trakcie walk na Okinawie. Okoliczne wapienne skałki grały rolę okolic Shuri.

Zobacz galerię zdjęć

Zobacz galerię zdjęć

Powyższe zdjęcia zostały wykonane przez Marcina Macenowicza

Dodatkowo mieliśmy okazję spenetrować obrzeża Pustyni Błędowskiej, która to niestety z upływem czasu traci na swojej wartości, zamieniając się w zarośnięte chaszcze.

Zobacz galerię zdjęć

Wysłane przez Michał w kategorii Relacje z imprez, Możliwość komentowania „Wojenne opowieści”- Podzamcze 23-24/07/2011 została wyłączona

Komentarze wyłączone.